امروز : یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ آغاز پنجمین مرحله از طرح خادم در خراسان شمالی – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / معاونت ها / معاونت آموزش و پژوهش / آغاز پنجمین مرحله از طرح خادم در خراسان شمالی

آغاز پنجمین مرحله از طرح خادم در خراسان شمالی

طرح خادم

 

معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان از آغاز اجرای پنجمین مرحله از طرح ملی خادم آماده در مخاطرات دراسفراین خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گفت:  قبل از اجرای این مرحله آمادگی  ۱۸ نفر از تسهیل گران و امداد گران طی یک آزمون مورد سنجش قرار گرفت.

سعید مهری افزود: ۵ مرحله از ۱۲ مرحله این طرح به این جمعیت اعلام شده  و تا کنون ۴ مرحله در بجنورد ومرحله پنجم این طرح در  اسفراین در حال اجرا است.

وی گفت: هدف اصلی طرح خادم آمادگی خانواده‌ها و مقابله با بلایا و بالا بردن توانایی برابر مخاطرات ، تهیه کیف اضطراری، برنامه ارتباط در شرایط اضطرار و تخلیه اضطراری، آشنایی با هشدارهای اولیه، برنامه کمک به اعضای آسیب‌پذیر و تمرین و کسب آمادگی به‌صورت چهره به چهره است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان افزود:  ۴۸ تسهیلگر جمعیت هلال احمر و    ۲۴۰ داوطلب خادم در این طرح مشارکت دارند که درب منازل خانوارها مراجعه کرده و آموزش های لازم را به افراد می دهند.
به گزارش روابط عمومی این جمعیت ، آمادگی خانواده ها در برابر مخاطرات و بلایای طبیعی همچون سیل ،زلزله ،برف و سرما و تصادفات از موارد بسیار مهمی است که اگر خانواده ها در این مواقع  از آموزش های لازم برخوردار باشند ،می توانند برای جلو گیری از خسارت و تلفات مؤثر واقع شوند، بنابراین جمعیت هلال احمر در نظر دارد با اجرای طرح خادم در ۱۲ مرحله با آموزش های همگانی امداد و نجات و کمک های اولیه برای خانواده ها  سطح آگاهی جامعه را در مخاطرات ارتقاع دهد.

پیش بینی می شود در این طرح ۲۵۰۰  خانواده از خراسان شمالی  زیر پوشش آموزشهای این طرح قرار بگیرند.

همچنین ببینید

برگزاری دوره بازآموزی ویژه مربیان با حضور استاد بین المللی جناب آقای دکتر غروی ، معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

برگزاری دوره بازآموزی ویژه مربیان با حضور استاد بین المللی جناب آقای دکتر غروی ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *