امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ آمادگی کامل هلال احمر اسفراین برای مقابله با حوادث – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / شهرستان ها / اسفراین / آمادگی کامل هلال احمر اسفراین برای مقابله با حوادث

آمادگی کامل هلال احمر اسفراین برای مقابله با حوادث

رئیس هلال احمر اسفراین در رابطه با میزان آمادگی شهرستان در برابر حوادث طبیعی گفت: قادر هستیم در ۱۲ ساعت اول حادثه ، امداد و نجات به مصدومان را انجام دهیم و ذخیره ۲۲ قلم کالای اساسی امدادی برای زمان وقوع حوادث را داریم.

به گزارش سپهرآیین ، روح الله جمشیدیان رئیس هلال احمر شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین در رابطه با میزان امادگی شهرستان در برابر حوادث و بلایای طبیعی  اظهار کرد: جمعیت هلال احمر وظیفه دارد برای آمادگی لازم در برابر حوادث به اندازه دو درصد جمعیت ذخیره  اقلام لازم را داشته باشد که در شهرستان نیز به اندازه دو درصد جمعیت آن ذخیره ۲۲ قلم کالا اساسی از جمله چادر ، پتو . انواع کنسرو جات شده است که در زمان حوادث از آن ها استفاده می شود و یا شهرستان های مجاور نیز به عنوان معین در زمان حوادث که به ذخیره ان ها نیاز داشته باشیم از ان ها کمک خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: به دلیل قرار گرفتن شهرستان بر روی بزرگترین گسل استان خراسان شمالی و سیلابی بودن بعضی از مناطق شهرستان ، آمادگی ما در موقع  بروز زلزله  و سیل بیشتر از بلایای طبیعی دیگر است و همچنین به دلیل کوهستانی بودن بعضی از مناطق شهرستان تیم ویژه ای برای پشتیبانی در زمان بروز حوادث در کوهستان ها تشکیل شده است.

وی گفت: طی طرح عملیاتی که  شعب هلال احمر دارند قادر هستیم در ۱۲ ساعت اول حادثه ، امداد و نجات به مصدومان را انجام دهیم و بعد از امداد و نجات فاز اسکان اضطراری،تغذیه و حمایت روانی را نیز انجام دهیم.

رئیس هلال احمر اسفراین در رابطه با ایجاد زمینه برای آمادگی در برابر حوادث گفت: در سال ۹۶ برای ایجاد آمادگی در برابر حوادث و بلایای طبیعی، ۲۰ دوره  آموزش های همگانی برای اقشار مختلف از جمله دانشجویان،دانش آموزان و کارمندان ادارت در بحث امداد و نجات در سطح شهر و روستاها  برگزار شده است و برای برگزاری این دوره ها در اقشار مختلف اماده هستیم و هیچ محدودیتی نداریم.

وی در رابطه با پایگاه های امداد و نجات برای پشتیبانی از حوادث جاده ای نیز گفت: هلال احمر اسفراین دارای دو پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری در گردنه اسدلی و روستای ایرج و یک پایگاه موقت در عباس آباد است که به صورت شبانه روزی ۵ داولب آماده پشتیبانی از حوادث هستند.

جمشیدیان افزود: یکی دیگر از برنامه های این سازمان برای ارتقای آمادگی مردم در برابر حوادث ، اجرای طرح خادم در شهرستان است که این طرح به صورت آزمایشی در سال ۹۵ برای ۱۲۰۰ خانواده انجام شد و در سال ۹۶ نیز برای ۱۲۰۰ خانوار دیگر نیز اجرا می شود.

وی از جزئیات این طرح گفت: در این طرح داوطلبین ما با مراجعه به درب منازل در چند جلسه آموزش هایی در رابطه با امداد و نجات را ارئه می دهند و همچنین مشاوره هایی در رابطه با تهیه نقشه خطر و یا نحوه استفاده از جعبه کمک های اولیه را اموزش می دهند.

همچنین ببینید

برپایی آخرین کاروان سلامت

 ❇️برپایی آخرین کاروان سلامت رئیس جمعیت هلال احمر اسفراین از ارائه خدمات آخرین کاروان سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *