امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ تأمین دارو های خاص از مهمترین دغدغه های جمعیت هلال احمر استان است – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / اخبار / بهداشت ,درمان و توان بخشی / تأمین دارو های خاص از مهمترین دغدغه های جمعیت هلال احمر استان است

تأمین دارو های خاص از مهمترین دغدغه های جمعیت هلال احمر استان است


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر معاون منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان در کمیته بیماران خاص استان گفت : متاسفانه بیمه ها در پنج ماه گذشته بدهی خود را که مبلغ قابل توجهی می باشد به جمعیت هلال احمر پرداخت ننموده اند که در صورت عدم پرداخت این وجوه در روند تامین دارو خلل ایجاد خواهد شد.
علیرضا محمدی افزود : ادامه روند تامین و توزیع دارو بیماران خاص نیاز به حمایت دستگاه متولی یعنی دانشگاه علوم پزشکی استان دارد و در این مسیر تاکید استانداری کارگشاه خواهد بود.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی در کمیته بیماران خاص بررسی مشکلات بیمان صعب العلاج با بیان اینکه تهیه داروهای بیماران سرطانی پیچیده و سخت می باشد، گفت: استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی و خیّرین و ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولین می تواند کمک بزرگی در رفع این مشکلات به همراه داشته باشد.
فریبا باقری با بیان اینکه سهم بیمه ها در هزینه های دارویی بیماران خاص بسیار بالاست؛ از مسئولین بیمه استان خواست تا معوقات عقب افتاده داروخانه هلال احمر را پرداخت کنند تا این داروخانه در تهیه داروهای بیماران خاص دچار مشکل نشود.
وی آموزش را برای توانمند سازی وخود مراقبتی بسیار کارکشا دانست و افزود: اگر مدیران و مسئولان در زمینه بیماریها آگاهی های لازم را داشته باشد ،اقدامات مناسبی برای ارتقاء سلامت جامعه ،از جمله تخصیص اعتبار و سایر موارد را انجام خواهند داد.
معاون بهداشت،درمان و توانبخشی هم افزود: به دلیل کمبود اعتبار این جمعیت برای تهیه داروهای بیماران خاص با داروخانه های استانهای منطقه شمال شرق کشور به تبادل می پردازد.
جواد افتخاری با ارائه گزارشی از عملکرد داروخانه هلال احمر در سال گذشته،افزود: این داروخانه از ابتدای امسال تا کنون نیز با تأمین داروی ۱۴هزارو ۸۰۰ نسخه به بیماران خاص خدمات ارائه داده است.
حریری رئیس انجمن بیماران سرطانی هم با اشاره به افزایش بیماران سرطانی در استان ، این بیماری را مانع توسعه استان دانست و گفت: هم اکنون ۲هزارو ۱۱۵ بیمار سرطانی تحت درمان هستند.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
www.rcs-khs.ir

همچنین ببینید

راه اندازی درمانگاه عمومی و تخصصی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *