خانه / هلال احمر خراسان شمالی / معاونت ها / مدیر عامل / زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در اختیار هلال احمر استان جهت منطقه امن اسکان اضطراری قرار گرفته است

زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در اختیار هلال احمر استان جهت منطقه امن اسکان اضطراری قرار گرفته است

زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در اختیار هلال احمر استان جهت منطقه امن اسکان اضطراری قرار گرفته است.

شکوری نسب در گفتگو با خبرنگار بجنا گفت: طبق قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که مصوبه مجلس شورای اسلامی می باشد، مشخص کرده است که یکی از کارگروه های شورای هماهنگی مدیریت بحران، کارگروه امداد، نجات و آموزش های همگانی می باشد که این امر بایستی با اتحاد سازمان ها و نهادهای مختلف انجام گیرد.

وی ادامه داد: در حالی که آموزش های جمعی به تنهایی برای هلال احمر دشوار است؛ اما این امر سبب نمی شود که این نهاد، دست از آموزش بردارد که در حال حاضر آموزش ها بصورت فردی انجام می شود.

وی بیان داشت: هلال احمر دوره های آموزشی امدادرسانی را برای آحاد مردم برگزار می کند؛ همچنین با شروع فعالیت طرحی تحت عنوان “خادم” که به معنای خانواده ی آماده در مخاطرات می باشد؛ با در اختیار گذاشتن یک سری امکانات، و تعیین سطح اطلاعات خانواده مورد نظر، یک سری اطلاعات را به خانواده منتقل می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی افزود: طرح خادم از بجنورد و اسفراین شروع شد و امروز، این طرح در کل شهرستان های استان برگزار می شود.

وی بیان داشت: زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در اختیار هلال احمر قرار گرفته است که بیشت از ۸۰ درصد این زمین تا کنون دیوارکشی شده است که در آینده به عنوان منطقه امن یا اسکان اضطراری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: هلال احمر در صدد ایجاد چنین مناطقی در تمامی شهرهای استان می باشد.

شکوری تصریح کرد: زلزله اردیبهشت امسال، توسط هلال احمر اسکان اضطراری به مردم اعطا شد اما اگر خطری همچون سیل، مردم را تهدید کند، این امکان در اطراف خانه های مردم امکان پذیر نیست و باید محلی را در خارج از منطقه شهری در نظر گرفت که این محل در تخته ارکان تعریف شده است.

وی تشریح کرد: طبق تجربیاتی که در زلزله اردیبهشت ماه کسب کردیم، بارسنگین ترافیک، باعث کاهش سرعت ما در امدادرسانی شد؛ به همین دلیل در صدد خروج نیروهای عملیاتی از مناطق شهری شدیم که در خرداد سال جاری بخشی این امر را عملی نمودیم.

وی ادامه داد: تمامی نیروهای عملیاتی هلال احمر تا پایان سال ۹۶، کاملا از محدوده شهری خارج می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی بیان داشت: از اول فروردین ماه امسال، به ۱۰۰۹ حادثه امدادرسانی کردیم که ۷۰ درصد این حوادث جاده ای بوده است؛ ۵ مورد آن زلزله، ۸ مورد از آن سیل و آب گرفتگی و مابقی از سایر حوادث بوده است.

وی ادامه داد: در مجموع، این حوادث بیش از ۱۰۵۴ نفر مصدوم داشته است که ۷۴۲ نفر از آنان، ناشی از حوادث جاده ای بوده اند.

وی اظهار داشت: امسال سالی بسیار پرکار برای هلال احمر بوده است که تا کنون بیش از ۱۸۸۵ عملیات انجام داده ایم.

شکوری گفت: در سال جاری بیش از ۴۷۶۰ نیروی عملیاتی به کار گرفته شده است که در میان عملیات ها، ۷۲ مورد عملیات رهاسازی داشته ایم.

وی افزود: قبل از وقوع زلزله آگاهی و ایمنی خود را نسبت به حوادث افزایش دهید چرا که حوادث بخشی از ذات طبیعت است و نمی توان مقابل آن ایستاد اما می شود با رعایت نکات ایمنی، از خطر آن در امان بمانیم.

وی اظهار داشت: اطراف ما می تواند مملو از آرامش و حوادث باشد؛ این ما هستیم که با افزایش آگاهی، آرامش را در آغوش بگیریم یا با عدم آگاهی، حوادث را آغوش بگیریم.

همچنین ببینید

انتصاب علیرضا الهامی به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر راز و جرگلان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *