امروز : سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در خراسان شمالی به 70 روستا رسید – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در خراسان شمالی به ۷۰ روستا رسید

شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در خراسان شمالی به ۷۰ روستا رسید

شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در خراسان شمالی به 70 روستا رسید

شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در خراسان شمالی به ۷۰ روستا رسید

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در این استان به ۷۰ روستا رسید.

حسین عظیمی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #ایرنا اظهار کرد: در آمار های اولیه، شمار روستاهای آسیب دیده از زلزله ۵۰ روستا عنوان شده بود که در روزهای اخیر، ساکنان روستاهای دیگری نیز از خسارت های وارد شده را گزارش داده و متقاضی بازدید شدند.

وی افزود: در آخرین بازدیدهای انجام شده، ۲۰ روستای دیگر به شمار روستاهای خسارت دیده از زلزله در این استان افزوده شده است.

معاون استاندار تاکید کرد:
روند ارزیابی میزان خسارات در مناطق زلزله زده توسط کارشناسان بیمه تسریع شود
💥معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: روند ارزیابی میزان خسارات وارد شده در مناطق زلزله زده توسط کارشناسان بیمه باید تسریع شود.
💥به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد حسین علی نیا در گفتگوی ویژه خبری با سیمای استان اظهار داشت: تمامی منازل روستایی از سوی استان بیمه شده است و پس از ارزیابی بنا بر حسب میزان خسارات تا سقف ۱۵میلیون تومان از سوی بیمه خسارت رداخت خواهد شد.
💥علی نیا افزود: ۵ میلیون تومان وام بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله  به مناطق روستایی اعطاء خواهد شد.
💥و ی ادامه داد: به هر خانوار شهری نیز مبلغ ۶ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله کمک می‌شود.
💥علی نیا اشاره داشت: بررسی و ارزیابی خسارات وارده در مناطق روستایی از سوی کارشناسان بنیاد مسکن و در مناطق شهری از سوی تیمی متشکل از کارشناسان سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی است.
💥وی تاکید کرد: در تلاش هستیم تمامی این تسهیلات به صورت همزمان به مردم تعلق بگیرد تا آنان بتوانند قبل از آغاز فصل سرما بحث بازسازی، نوسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خود را به پایان برسانند.
💥وی مطرح کرد: در بخش روستایی چهار هزار و پانصد واحد مسکونی آسیب جدی دیده اند و در بخش شهری بیشترین آسیب به مجموعه مسکن مهر گلستان شهر وارد شده است.
💥علی نیا گفت: در بخش شهری مجموعا ۱۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده اند که ۵ هزار واحد مربوط به گلستان شهر است.
💥وی تصریح کرد: ۲۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده در بخش شهری احداثی و ۷۵۰۰ واحد تعمیری هستند و در مناطق روستایی نیز ۲۴۰۰ واحد احداثی و ۲۱۰۰ واحد تعمیری هستند.
💥معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: جهت اسکان اضطرای در مناطق زلزله زده مناطق شهری و روستایی مجموعا ۳۳۰۰ تخته چادر و ۴۵۰۰ تخته پتو توزیع شده است.
💥محمد حسین علی نیا در حال حاضر بحث اسکان موقت مردم را بسیار مهم دانست و افزود: نخستین جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان جهت رسیدگی سریع به امور تشکیل و موارد به صورت کارشناسی مورد و بحث و بررسی قرار گرفت.
💥علی نیا اظهار داشت: کمیته ای با حضور کارشناسان سازمان نظام مهندسی و  اداره کل راه و شهر سازی جهت بررسی، تجزیه و تحلیل نوع خسارات وارده تشکیل شده است تا علاوه بر تشدید نظارت ها در ساخت وسازها موارد توصیه ای نیز به مردم اطلاع رسانی شود.
💥وی ادامه داد: خوشبختانه مسولان استانی و دستگاهها و سازمان های مربوطه در ساعات اولیه بروز حادثه با تشکیل شورای مدیریت بحران استان و اعزام نیروهای امدادی به مناطق زلزله زده حضور به موقعی در مباحث امداد، نجات و ارائه خدمات داشتند.
❇️گفتنی است ساعت ۲۲:۳۰ روز شنبه، ۲۳ اردیبهشت، زلزله ‌شدیدی به بزرگی ۵.۷ ریشتر بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را لرزاند و این حادثه ۲ فوتی و حدود ۵۵۰ مصدوم و مجروح به همراه داشت.

 

همچنین ببینید

تحویل یک دستگاه ایسوزو ست نجات به جمعیت هلال احمر گرمه

یک دستگاه ایسوزو ست نجات به ارزش یک میلیاردو پانصدمیلیون تومان باپیگیری های مستمر سرپرست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *