امروز : پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ پایان عملیات امدادو نجات به زلزله زدگان در خراسان شمالی – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / پایان عملیات امدادو نجات به زلزله زدگان در خراسان شمالی

پایان عملیات امدادو نجات به زلزله زدگان در خراسان شمالی

نشست خبری هلال احمر خراسان شمالی
نشست خبری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی   با خبرنگاران و اصحاب رسانه

‍ پایان عملیات امدادو نجات به زلزله زدگان در خراسان شمالی
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: عملیات امداد رسانی به زلزله زدگان در مناطق مختلف خراسان شمالی پایان یافته وبرای همه آسیب دیدگان اسکان اضطراری انجام شده است.
حسن شکوری نسب در نشست خبری با بیان اینکه تأثیر روانی و فیزیکی ناشی از زلزله بیشتر از حد معمول بود، افزود: زلزله هفته گذشته به بیش از ۵۰ روستا در شهرستانهای مانه و سملقان و بجنورد و مناطقی از شهر بجنورد را تحت تأثیر قرار داد.
وی اقدام به موقع شورای هماهنگی مدیریت بحران استان را در مدیریت و هماهنگی بین دستگاه ها در امداد رسانی و ارسال تجهیزات لازم قابل تقدیر دانست و گفت: مدیریت به موقع استاندار محترم به عنوان رییس شورای هماهنگی بحران استان و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور و حضور امدادگران و نجاتگران از استانهای همجوار در مناطق زلزله زده باعث شد تا قبل از طلوع آفتاب و کمتر از ۷ ساعت بعد از وقوع حادثه ۷۰ درصد از کسانی که شرایط حاد داشتند، اسکان اضطراری شوند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت : پس از ارزیابی و انجام عملیات جستجو و نجات تقریبا بصورت همزمان اسکان اضطراری نیز آغاز گردید.
شکوری نسب با انتقاد از اظهار نظر برخی از کانالهای مجازی بی نام و نشان که به دنبال ایجاد فضای غیر واقعی بودند گفت: هلال احمر برای برپایی چادر های امدادی در برخی مناطق امدادگران ۴۵ شناسنامه از آنها دریافت کرده بودند که بلافاصله به صاحبانشان برگردانده شد.
وی با بیان اینکه در حادثه زلزله مقدار ۴ تُن مواد غذایی با ۱۳ ساعت پروازبه روستا های زلزله زده ارسال شد،افزود: ۳هزارو ۳۵۰ چادردر مناطق زلزله زده برپا گردید و بالغ بر ۳۵۰۰ بسته غذایی بین خانواده ها توزیع شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با گلایه از کم کاری برخی از دستگاها در کمک به امداد رسانی، از پای کار بودن نهادهای همچون ارتش که با تجهیزات و نیروی کار ۲۴ ساعته در کنار امدادگران به آسیب دیدگان خدمات رسانی می کردند،تقدیر و تشکرکرد.
شکوری نسب همچنین ورود افراد غیر متخصص به مناطق زلزله زده و اظهار نظرهای غیر کارشناسی را آسیب فرآیند امدادرسانی دانست وگفت: علاوه برآن وجود ترافیک و اختلال و ترافیک در شبکه تلفن همراه از دیگر عللی بود که در زمان وقوع زلزله با آن مواجه شدیم و مشکلاتی را ایجاد نمود.
وی افزود: عملیات ساخت دو انبار ۱۰۰۰ متری در تخته ارکان شروع شده است و احداث ساختمان ۱۳۰۰ متر مربعی معاونت عملیات نیز در مرحله مناقصه است گفت: تا پایان سال ۹۷ ، تمام انبارها و حوزه لجستیک جمعیت هلال احمر از داخل شهر خارج شده و کلیه عملیات ها از مرکز پشتیبانی عملیات استان واقع در سایت ارکان انجام خواهد شد.
روابط عمومی هلال احمر خراسان شمالی
@helal_kh_shomali کانال تلگرامی
www.rcs-khs.ir سایت خبری

همچنین ببینید

تحویل یک دستگاه ایسوزو ست نجات به جمعیت هلال احمر گرمه

یک دستگاه ایسوزو ست نجات به ارزش یک میلیاردو پانصدمیلیون تومان باپیگیری های مستمر سرپرست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *