خانه / هلال احمر خراسان شمالی / اخبار / اخبار ستادی / یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور: توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور: توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

 

 

یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور:

توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

رئیس اداره توان‌افزایی و تربیت‌بدنی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به وضعیت آمادگی نیروهای امدادی در خراسان شمالی گفت: نیروهای امدادی این استان در زمره ۵ استان برتر کشور قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، محمد پوراکرامی در حاشیه مانور توان‌افزایی و بازآموزی امداد و نجات هلال‌احمر خراسان شمالی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای این آموزش‌ها اظهار کرد: توان‌افزایی کادر، پرسنل و نجات گران پایگاه‌های بین‌شهری جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی در دو مرحله و طی یک ماه برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی این دوره‌های را به‌صورت ۴ کارگاه با عناوین گوناگون برشمرد و گفت: مدیریت و تثبیت صحنه، اقدامات اورژانسی و پیش بیمارستانی، بالاکشی مصدوم از ارتفاع و مهارت افزایی در فضای معلق و همچنین کارگاهی ویژه خواهران ازجمله عناوین جلسات برگزارشده به‌صورت تئوری و عملی در استان بود.

رئیس اداره توان‌افزایی و تربیت‌بدنی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: تمام این کلاس‌ها به‌صورت عملی و همراه با مانور عملیاتی برای تمام ۲۵۰ شرکت‌کننده در دوره بود که تمام آموزش‌ها در سمت‌وسوی تمرین‌ها عملیاتی و با تمام امکانات برگزار شد.

وی همچنین برگزاری دوره‌های توان‌افزایی پس از آموزش برای تمام رده‌های امدادی را لازم توصیف کرد و افزود: ارتقا توان علمی و عملیاتی نجات گران با برگزاری این دوره‌ها میسر است.

پور اکرامی در انتها رتبه خراسان شمالی پیش از دهه ۹۰ در مسابقات و مانورها را سی‌ام کشور عنوان کرد و ادامه داد: طی چند سال اخیر علاوه بر برگزاری مسابقات کشوری، مانورهای عملیاتی و مسابقات ملی امداد کوهستان در این استان، خراسان شمالی اکنون بین ۵ استان برتر کشور در این زمینه قرار دارد.

منبع : خبرگزاری فارس خراسان شمالی

همچنین ببینید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *