امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور: توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / اخبار / اخبار ستادی / یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور: توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور: توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

 

 

یک مسئول جمعیت هلال احمر کشور:

توان‌افزایی نجات گران هلال‌احمر ضروری است / خراسان شمالی جزو ۵ استان برتر امدادی

رئیس اداره توان‌افزایی و تربیت‌بدنی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به وضعیت آمادگی نیروهای امدادی در خراسان شمالی گفت: نیروهای امدادی این استان در زمره ۵ استان برتر کشور قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، محمد پوراکرامی در حاشیه مانور توان‌افزایی و بازآموزی امداد و نجات هلال‌احمر خراسان شمالی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای این آموزش‌ها اظهار کرد: توان‌افزایی کادر، پرسنل و نجات گران پایگاه‌های بین‌شهری جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی در دو مرحله و طی یک ماه برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی این دوره‌های را به‌صورت ۴ کارگاه با عناوین گوناگون برشمرد و گفت: مدیریت و تثبیت صحنه، اقدامات اورژانسی و پیش بیمارستانی، بالاکشی مصدوم از ارتفاع و مهارت افزایی در فضای معلق و همچنین کارگاهی ویژه خواهران ازجمله عناوین جلسات برگزارشده به‌صورت تئوری و عملی در استان بود.

رئیس اداره توان‌افزایی و تربیت‌بدنی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: تمام این کلاس‌ها به‌صورت عملی و همراه با مانور عملیاتی برای تمام ۲۵۰ شرکت‌کننده در دوره بود که تمام آموزش‌ها در سمت‌وسوی تمرین‌ها عملیاتی و با تمام امکانات برگزار شد.

وی همچنین برگزاری دوره‌های توان‌افزایی پس از آموزش برای تمام رده‌های امدادی را لازم توصیف کرد و افزود: ارتقا توان علمی و عملیاتی نجات گران با برگزاری این دوره‌ها میسر است.

پور اکرامی در انتها رتبه خراسان شمالی پیش از دهه ۹۰ در مسابقات و مانورها را سی‌ام کشور عنوان کرد و ادامه داد: طی چند سال اخیر علاوه بر برگزاری مسابقات کشوری، مانورهای عملیاتی و مسابقات ملی امداد کوهستان در این استان، خراسان شمالی اکنون بین ۵ استان برتر کشور در این زمینه قرار دارد.

منبع : خبرگزاری فارس خراسان شمالی

همچنین ببینید

تحویل یک دستگاه ایسوزو ست نجات به جمعیت هلال احمر گرمه

یک دستگاه ایسوزو ست نجات به ارزش یک میلیاردو پانصدمیلیون تومان باپیگیری های مستمر سرپرست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *