امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ بازدید رییس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان – جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
خانه / هلال احمر خراسان شمالی / بازدید رییس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان

بازدید رییس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان

بازدید رییس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان
بازدید رییس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با روستاییان سیل زده آذربایجان غربی؛

ضرورت تأمين اعتبار پيشگيري، كاهش ريسك و آموزش همگاني/ با نرم افزارها و تكنولوژي هاي قديمي، نمي توان حوادث كنوني را كنترل كرد/هلال احمر تا رفع كامل دغدغه مردم سيل زده در كنارشان حضور دارد و خدمتگزارشان خواهد بود

 

رئیس جمعیت هلال احمر با خانواده های روستایی سیل زده استان آذربایجان غربی که در چادرهای جمعیت هلال احمر اسکان داده شده اند، دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمیعت هلال‌احمر، دکتر ضیائی و هیئت همراه با حضور در روستاهای سردرود و بابارود، از نزدیک با روستاییان، در جريان آخرين امدادرسانی ها و ساير كمكرها و مايحتاج مورد نيازشان كه مي بايست با همكاري ساير دستگاه ها تأمين شود، گفت وگو کردند.
دکتر ضیائی که با بالگرد و پس از بازديد مناطق سيل زده آذربايجان شرقي به آذربایجان غربی عزيمت کرده بود، پس از ورود به استان؛ از اردوگاه اسکان اضطراری شهید باکری در روستای عرب لو بازدید و با اعضای تیم واکنش سریع هلال احمر استان دیدار و گفت و گو کرد.

ضرورت همكاري همه دستگاه ها تا رفع كامل دغدغه مردم سيل زده

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در زمان بازديد از روستاي سيل زده استان آذربايجان غربي، در گفت و گوی تلفنی با استاندار؛ ضمن اعلام آخرين روند امدادرساني به روستاها و تأمين مايحتاج اوليه، بر ضرورت رفع كامل دغدغه و مشكلات مردمي با همكاري همه دستگاه ها تأكيد كرد.

حوادث امروز را نمي توان با تكنولوژي هاي قديمي كنترل كرد

رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه این بازدیدها ، در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد که یکهزار و ٧٤ نفر در سیلاب اخیر توسط هلال احمر اسکان داده شدند و هلال احمر وظيفه خود مي داند تا رفع كامل دغدغه مردم سيل زده در كنارشان حضور داشته و خدمت رساني كند.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد که با تدبیر و استفاده از تکنولوژی روز باید حوادث را کنترل کرد.
دکتر ضیائی تاکید کرد که پیش از وقوع حادثه، هم مردم و هم مسئولین باید به فکر پیشگیری باشند.
وی گفت:”مردم باید برای حوادث آمادگی داشته باشند و دستگاههایی مانند هلال احمر نیز باید به مردم آموزش بدهند و لازمه اين آموزش، تأمين اعتبار مورد نياز است كه محقق نشدن اين مهم خسراني است كه هر روز شاهد آن هستيم؛ کشور ما حادثه خیز است و متأسفانه تغييرات اقليمي هم مزيد بر علت شده و به همين دليل برنامه های پیشگیری و كاهش ريسك باید در اولویت هاي كشور باشند”.

 

همچنین ببینید

امداد رسانی به بیش از ۷۰ مسافر در راه مانده در خراسان شمالی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *